wtorek, 4 lutego 2020

Designers Remix AW20Minęło sporo czasu od kiedy serwowałam artykuły stricte #modowe, dlatego dziś (w ramach odmiany), rzucę okiem na markę Designers Remix i jej kolekcję na jesień/zimę 2020, która prezentowana była między innymi w ramach Tygodnia Mody w Kopenhadze i która... z automatu przykuła moją uwagę. Kiedy dowiedziałam się, że Charlotte Eskildsen (założycielka domu Remix), stawia na zrównoważony rozwój, uznałam, że nie mogę przejść obok niej obojętnie. cIeKaWe dLaCzEgO.  

Dom mody Designers Remix został założony w 2002 roku. Dyrektorką kreatywną oraz osobą odpowiedzialną za projekty jest, tak jak wspominałam wcześniej, Charlotte Eskildsen

Dość ciekawa historia stoi za samą nazwą. Zatrudniona przez IC Companies Charlotte, była odpowiedzialna za stworzenie nowej marki. Kolekcje, które tworzyła powstawały z "odpadów" produkowanych przez inne marki objęte skrzydłem IC Companies. Eskildsen niejako "remiksowała" gotowe produkty, dając im nowe życie zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. W 2006 roku, wraz z mężem Nielsem Eskildsenem zainwestowała w 49% udziałów akcji spółki, dając początek Designers Remix A/S. Następnie przeprojektowała kolekcję i z myślą o wykorzystaniu już istniejących zasobów oraz i remiksowaniu pozostałości pochodzących z recyklingu różnych marek ruszyła z projektem posiadającym swój własny symbol, "DNA". 

W 2007 roku projektanci Remix wprowadzili na rynek linię odzieży dziecięcej Little Remix, która tworzy wysokiej jakości modę dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Inspiracją dla projektu była pierwsza córka Charlotte, Smilla. W skład kolekcji wchodziły kaszmirowe, dzianinowe ubranka w stonowanych kolorach i z atrakcyjnymi nadrukami. W 2019 roku linia odzieży dziecięcej została ponownie uruchomiona pod nazwą Designers Remix Girls. Dzisiaj Designers Remix jest sprzedawany w ponad 400 sklepach na całym świecie.

Duńskie ikony designu, organiczny modernizm i funkcjonalizm to kluczowe części procesu kreatywnego projektantki. Minimalistyczne podejście do projektów można dostrzec w ich geometrycznych, trwałych i asymetrycznych kształtach z trójwymiarowymi akcentami. 

W skład ubrań wchodzą między innymi: wełna z włoskiego Prato (gdzie od ponad wieku przetwarza się wełnę), tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu plastikowych butelek, organiczna i odzyskana bawełna, tencel (pozyskiwany głównie z drzew eukaliptusowych rosnących w certyfikowanych lasach), wiskoza.

#PRELOVED

Desingers Remix Preloved to inicjatywa mająca na celu przedłużenie życia starych ubrań marki. 

System zwrotu ubrań pozwala na ponowne wykorzystanie pełnego potencjału istniejących już zasobów. Nowe, unikalne rzeczy tworzone są na bazie starych ubrań, a klienci, którzy odsyłają odzież, otrzymują symbolicznie 10% zniżki na nowy zakup.

WSPÓŁPRACA Z KRÓLEWSKĄ SZKOŁĄ AKADEMII SZTUKI DUŃSKIEJ ARCHITEKTURY, PROJEKTU I OCHRONY

Projektanci Remix opracowali zrównoważoną i cykliczną współpracę projektową ze studentami Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. 12 studentów ma okazję brać udział w trwającym 8 tygodni programie, podczas których mają pełną swobodę twórczą w produkcji własnych, unikalnych przedmiotów z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu od Designer Remix.

*

Charlotte Eskildsen wierzy w stosowanie innowacyjnych, wysokiej jakości i trwałych materiałów. Dzięki temu firma z powodzeniem weszła na globalny rynek, a odzież produkowana przez Eskildsenów dostępna jest w sklepach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Rosji, USA i Azji. Warto wspomnieć, że projektanci są prawdziwym faworytem wpływowych osób i fejmów, co - z taką filozofią i wyjątkowymi, eksperymentalnymi projektami - nie powinno nikogo dziwić.

Przejdźmy może jednak do najbardziej ekscytującej i nośnej części dzisiejszego wpisu, a mianowicie moich ulubieńców (xd) z ostatniego pokazu w Kopenhadze. Jesienno-zimowa kolekcja na rok 2020 na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednakże to dzięki prostej formie, proponowane przez Charlotte kreacje mają szansę zyskać spore zainteresowanie w grupie docelowej.Zdjęcia z dzisiejszego wpisu pochodzą ze strony https://copenhagenfashionweek.com/designer/designers-remix/